Nincs is annál finomabb amikor a kertünkből, a saját magunk által termelt uborkát szedjük le és fogyasztjuk el. A fiatal és friss uborka hidraklóként sem utolsó, hiszen rendkívül nagy a víztartalma, emellett viszont sok tápanyagot is tartalmaz, olyanokat mint a C-, és K- vitamin valamint a kálium.
Azonban sokan amikor otthon leszedik az uborkát, hibát követnek el, mert a szárat, amin az uborka lóg túl erőteljes megrántják, és ez a legtöbb esetben a növény károsodását okozza.
Az uborkamagok elvetését követően, nagyjából 50–70 nap múlva már szüretelhető is a termése, viszont a szakértők hangsúlyozzák, hogy nagyon fontos a gondos, óvatos szedése Ugyanis a legtipikusabb hiba az uborkanövény szárának megrántása, vagy elszakítása a termés leszedése során.
A helyes szedési technika:
- Az uborkát ajánlott egy ollóval levágni a szárról, vagy lecsavarni a szárról. Sosem szabad erősen megrántani az uborkát, hiszen akkor elszakadhat a növény indája.
- A rángatás sérülést okozhat a szárban, ami csökkentheti a következő termés mennyiségét és minőségét, vagy végleges kárt is okozhat, és nem nő rajta új termés többet.
Fontos, hogy a termést még a beérése előtt leszedjük, hiszen ha nem tesszük:
- akkor sárgává válik
- vagy túl keserűvé és ehetetlenné.
A legfontosabb tippek uborkaszedéshez:
1. Időben szedd le a termést, hogy ne érjen túl.
2. A szedéshez használj ollót, így nem sérül meg a szár!
3.Ha nem szedted le időben és túlérett, akkor komposztáld, hogy a növény az energiáját a további termésre fordíthassa!
Hasznos infók:
- Az uborka 95%-ban víz, így kiválóan lehet vele hidratálni a szervezetet.
- A benne található vitaminok, támogatják a szervezet egészséges működését.
- A helytelen uborkaszedés illetve a szár megrántása károsíthatja a növényt, csökkentve a további termésfejlődést és beérést!















