Csináld így, hogy bacilusmentes maradjon a vágódeszkád!
Ahhoz, hogy teljesen bacimentes legyen a vágódeszkád minden használat után alaposan forró vízzel, dörzsi szivaccsal mosd meg mindkét oldalát. Akkor is mindkét oldalát, ha csak az egyik felét használtad, hiszen a kezeddel végig tapicskoltad főzés-sűtés közben az egész deszkát! Erősebb fertőtlenítőszerrel is moshatod a deszkát, vagy készíthetsz házilag környezetbarát oldatot, amely garantáltan minden bacilust elpusztít!
Házilag készített oldat a bacilusok ellen:
Vágj félbe egy citromot, facsard ki a levét adj hozzá 1 kk szódabikarbónát. Ez az oldat garantáltan elpusztít minden makacs bacilust. Helyettesítheted ecettel és sóval is az összetevőket. Bármelyik oldatot is használod, biztos nem marad a deszkán élő bacilus.
A vágódeszka tisztántartásánál fontos még, hogy a deszkánk mindig száraz legyen, mert ha vizesen tesszük el őket, könnyen megtelepedhet rajta a gomba és elindulnak a penészedési folyamatok. Ennél csúnyább látványt el sem tudok képzelni a deszkán! Viszont kifejezetten újszerűvé varázsolhatod, ha időközönként dió vagy kókuszolajjal ápolod a fontos kiegészítőidet!
Remélem számodra is hasznos volt ez a cikk és kipróbálod a környezetbarát oldatot, amivel garantáltan bacimentes lesz a vágódeszkád és így nem a te konyhádban szaporodnak el a nem kívánatos kórokozók!














