Július 1-jétől jelentős változás lép életbe azokban a lakossági hulladékudvarokban, ahol építési-bontási hulladékot is átvesznek. A MOHU Zrt. tájékoztatása szerint megszűnik a korábban biztosított ingyenes leadási lehetőség, így ezentúl minden kilogramm után fizetni kell.
Megszűnik az évi 500 kilogrammos ingyenes keret
A legtöbb hulladékudvarban eddig évente legfeljebb 500 kilogramm építési-bontási törmeléket lehetett díjmentesen leadni ingatlanonként. Ez a mennyiség ugyan egy nagyobb felújításhoz kevésnek számított, de például egy fürdőszoba vagy kisebb helyiség felújítása során keletkező törmelék elszállítására sok esetben elegendő volt.
Július 1-jétől azonban az ingyenes lehetőség megszűnik.
A cikk folytatódik, lapozz a hirdetés alatt!














