Hétfőn figyelmeztetési kritériumot meghaladó, nagyon erős UV-B-sugárzás várható országszerte – közölte a HungaroMet Nonprofit Zrt. vasárnap az MTI-vel.
Magas UV-B-sugárzás hétfőn
Azt kérték, mindenki fokozottan védekezzen a napsugárzás által okozott leégés ellen.
Napközben 11 és 15 óra között kerüljék a napozást, vállat takaró póló, szalmakalap, illetve fényvédő krém használata mindenképpen javasolt – tették hozzá.
A várható UV-B-értékek területi eloszlása megtekinthető a www.met.hu/idojaras/humanmeteorologia/uv-b weboldalon – áll a közleményben.















