Frissítette a vasárnapra vonatkozó zivatarriasztást a meteorológiai szolgálat. A legmagasabb, másodfokú figyelmeztetést jelenleg Baranya és Somogy vármegyére adták ki, ahol a zivatarokat akár intenzív csapadék, jégeső és erős széllökések is kísérhetik.
A térkép alapján az ország nyugati és délnyugati részén lehet a legmozgalmasabb az időjárás június 14-én. Emellett több más vármegyében is elsőfokú figyelmeztetés van érvényben, ami azt jelenti, hogy ott is kialakulhatnak zivatarok a nap folyamán.
A szakemberek arra kérik a lakosságot, hogy szabadtéri programok előtt érdemes figyelni a legfrissebb előrejelzéseket, mert a zivatarok helyenként gyorsan és váratlanul érkezhetnek. A legerősebb cellák környezetében átmenetileg viharos széllökések és kisebb méretű jég is előfordulhat.
A keleti országrészben egyelőre nyugodtabb idő ígérkezik, de a nyugati és délnyugati területeken vasárnap nem árt résen lenni. Az időjárás a nap folyamán még változhat, ezért érdemes figyelemmel követni az esetleges újabb riasztásokat.

















