Ha szeretnéd, hogy idén a muskátlid háromszor szebb, több és nagyobb virágokat hozzon, akkor az alábbi lépéseket tartsd be, legalábbis egy nevét nem eláruló balassagyarmati rokonom szerint. Nyílván ez csak poén, csak nem szeretne szerepelni sehol.
A muskátli nem egy túl drága növény, azért tavasszal az új tövek vásárlása sem igen viseli meg a pénztárcánkat, viszont az évről évre átteleltetett és megújított muskátli hatalmas sikerélményt jelent, és ez nem minden háztartásban valósul meg,
A muskátli helyes ültetése
Soha ne ültesd kicsi virágtartóba, a legtökéletesebb számára a nagy erkélyláda vagy a kaspó, ez az első és legfontosabb pont. Fontos, ha átültetted vásárlást követően ne sajnáld róla a vizet, nyugodtan locsold meg bőséggel és soha ne érje egész nap a tűző napfény, mert kiég. Nem, nem lesz kivétel a te muskátlid sem, hiába állítja a tiktokon mostanában sok kezdő “szakértő” ezt. Az árnyékos hely sem ideális neki, ezért a legjobb választás egy olyan hely, ahol a nap egyik felében napfény, a másik felében pedig árnyék éri, ilyen helyet szinte minden családi házban találni.
Persze, itt egy egyszerű, jól átlátható táblázat:
| Szempont | Mit tegyél | Mire figyelj |
|---|---|---|
| Ültetés helye | Nagy erkélyládába vagy kaspóba ültesd | Ne legyen túl kicsi a tartó, mert nem fejlődik rendesen |
| Öntözés | Átültetés után bőségesen locsold meg | Ne hagyd kiszáradni az elején |
| Fényigény | Fél nap napfény, fél nap árnyék | Egész napos tűző nap kiégetheti |
| Elhelyezés | Világos, de nem túl forró hely | Teljes árnyékban sem érzi jól magát |
Locsolás
Kevesen tudják, de a muskátlit úgy és csak akkor szabad locsolni, ha a földje teljesen kiszáradt (és ez szemmel jól látható). A legjobb időszak a hajnali órák, a napfelkelte előtti időszak, bár ezt sokan nem tehetik meg, hogy csak ezért felkelnek, de a szép muskátlinak ára van. Pár hónap elteltével pedig mindenképp pótoljuk a tápoldatot, akár heti két alkalommal is az öntözővízhez adhatjuk.
Száraz virágok
Minden nap ellenőrizzük le a száraz virágokat és távolítsuk el ezeket, hogy ne akadályozzák az újak növekedését, ez a kulcsa a szép fejlődésnek. Havonta egyszer, júniustól vágjuk mindig vissza a hajtásokat. Azt az elvet kell ebben az esetben követnünk, hogy inkább legyen kisebb, de virágosabb, mint egy nagyobb bokor kopaszon.














