Az évi első metszések általában kora tavasszal kezdődnek el, viszont, azt csak kevesen tudják, hogy nem minden növényt szabad ilyenkor megmetszeni, hiszen egy éjszakai fagy igencsak súlyos károkat okozhat a számukra. Most, ebben a cikkben eláruljuk, hogy mely 4 növényfélével várjunk, ha tavasszal szeretnénk megritkítani.
Aranyeső
Az aranyeső talán a legérzékenyebb a korai metszésre a növények közül, még akkor is, ha már bőven rügyezik. Ezt azért érdemes elhalasztani, hiszen ilyenkor nem fognak virágok nőni rajta, s csak egy zöld bokor féleségünk lesz helyette. Emellett a gyöngyvesszőt, az orgonát, és a törpemandulást sem szabad ilyenkor metszeni.
Különféle fák
Képesek vagyunk biológiai sokkot okozni a nyírfának, a diófának, és a juharnak, ha kora tavasszal metsszük meg őket, így hát várjunk inkább velük egy picit.
Magnólia
A liliomfa, azaz másnéven a magnólia nagyon hamar, már télen elkezdhet rügyezni, ha egy kicsit is kisüt a nap. Pontosan emiatt csalós a korai metszés, hiszen képes nem hozni virágokat, ha túl hamar metsszük meg őket.
Korai hortenzia
Mivel a hortenzia a virágait, és a rügyeit nagyon korán elkezdik növeszteni, így hát ha túl korán metsszük meg őket, akkor nem maradnak a végére virágok.
Miket érdemes tavasszal metszeni:
- gyümölcsfák
- szőlő
- bogyós gyümölcsök
- rózsák és díszcserjék
- díszfüvek














