A HungaroMet friss figyelmeztető előrejelzése szerint 2026. június 26-án, pénteken az ország nagy részén ismét erős hőségre kell készülni. A legmagasabb, másodfokú figyelmeztetést öt vármegyére adták ki, ahol a napi középhőmérséklet tartósan olyan magas lehet, hogy fokozott terhelést jelenthet a szervezet számára.
A jelenlegi előrejelzés alapján Győr-Moson-Sopron, Komárom-Esztergom, Pest, Jász-Nagykun-Szolnok és Bács-Kiskun vármegye kapott narancssárga, azaz másodfokú figyelmeztetést a magas középhőmérséklet miatt.
Az ország többi részén sem lesz sokkal kellemesebb az időjárás. Szinte minden vármegyében elsőfokú, sárga figyelmeztetés van érvényben, ami szintén az átlagosnál jóval melegebb időre utal.
A meteorológiai szolgálat térképe szerint a hőhullám pénteken tetőzhet több térségben. A szakemberek arra figyelmeztetnek, hogy a legmelegebb órákban, délelőtt 11 és délután 4 óra között érdemes kerülni a tartós napon tartózkodást, valamint különösen fontos a megfelelő folyadékbevitel.

















