2. Túl vastag rétegű a fűnyesedék
A levágott fű egy tökéletes mulcsanyag, azonban nem mindegy hogyan, és mennyit használunk fel belőle erre a célra. Amikor túl vastag rétegben kerül a növények köré, akkor nagyon gyorsan tömörré válhat, ami egy kemény, levegőtlen réteget eredményez.
Ez megakadályozhatja a víz és a levegő mozgását, aminek hatására a talaj nem tud megfelelően lélegezni.A fűnyesedék jó, de csak vékonyan, legfeljebb körülbelül két centiméter vastagságban szétterítve. A tömörödésnek az esélye csökkenthető azzal, ha a fűnyesedéket faforgáccsal összekeverve terítjük a növények köré, azonban ilyenkor is pótolni szükséges a nitrogént a talaj számára.
A cikk folytatódik, lapozz!















