A kánikula itt van a nyakunkon, és kitart még egy ideig az előrejelzések szerint,. Ilyenkor a nappalok szinte kibírhatatlanok, az ennek köszönhetően az éjszakák sem hoznak valódi enyhülést. A hőségben a legtöbben a klímaberendezés távirányítója után nyúlnak és használatba veszik.Azonban a rossz beállítások, a felesleges funkciók vagy a túlzott hűtés nemcsak az egészségünkre vannak rossz hatással, hanem a villanyszámla is magas lesz!
A klíma amikor elindítjuk, akkor a helyiségből elvonja a hőt, majd azt a kültéri egységen keresztül vezeti ki. Viszont ez csak akkor tud hatékonyan működni, ha a rendszer tiszta és a készülék nincs túlterhelve. Emiatt a szezon előtti tisztítás kimondottan fontos, mert a szűrőkben nagyon könnyen megtelepednek a gombák, a por és a baktériumok, amelyek az egészségünknek sem jók, valamint a készülék teljesítményét is lecsökkentik. A tisztítás hiányának köszönhetően ugyanis akár 20–30 százalékkal is többet fogyaszthat a klíma, emellett nem hűt megfelelően, és kellemetlen a szag ami érkezik belőle.
A cikk folytatódik a reklám alatt!















